تبلیغات
صادرات به عراق و كردستان عراق - بازاریابی محصولات شما

امروز:

برجسته ترین منطقه که این شرکت در آن دارای نمایندگی فروش واقعاً فعال می باشد کردستان عراق و شهرهای صنعتی ترکیه میباشد که امیدوار است تشریح و چگونگی های این دو منطقه به تفکیک زیر سودمند اهداف شما باشد.

کردستان عراق:

بخش کردنشین شمال عراق که امروزه به بازاری گرم و پر رونق برای کسب و کار کشورهای جهان تبدیل شده است. مکانی استثنایی برای معرفی کالای ایرانی است. » سرآمد بین الملل » این امکان را برای شرکت ها، کارخانجات و اماکن تولیدی فراهم می آورد تا بتوانند کالاهای خود را جهانی کنند.

 حوزه کاری » سرآمد بین الملل » در شهرهای کردنشین مخصوصآ سلیمانیه و اربیل (هولیر) پایتخت منطقه خودمختار کردستان و شهرهای شمال کشور عراق میباشد.

 با توجه به رونق مبادلات بازرگانی و ترانزیت کالا و همچنین ورود مسافران و زائران به عراق زمینه های زیر را می توان برای صادرات صنعت بیمه کشورمان به شمال عراق مورد بررسی و توجه قرار دارد.

 صادرات مواد غذایی

صادرات مواد بهداشتی و شوینده

صادرات مواد پترروشیمی

صادرات  کالاهای صنعتی

صادرات تجهیزات ساختمانی بدلیل رونق ساخت و ساز در کردستان

صادرات مواد پلاستیکی

فعالیت شرکت های ایرانی در ارائه خدمات بیمه ای به واحدهای تولیدی ، خدماتی به ویژه حمل و نقل کالا و مسافر .

بیمه کالاها و خدمات صادراتی شرکت های ایرانی فعال در منطقه شمال عراق .

وضعیت عمومی بازار و قیمت ها در کردستان عراق

گمرکات

موسسات مالی و اعتباری

خدمات رفاهی و بهداشت و درمان

خدمات فرهنگی و آموزشی

از لحاظ مرفولوژی، شهرهای سلیمانیه و اربیل دارای بازارهای بزرگ و متنوعی هستند قدمت این شهرها سبب شده که دکاکین موجود در شهر تقریبا از یک نوع تقسیم بندی صنفی ( به لحاط استقرار مکانی ) برخوردار باشند . به طوری که درخیابان های غیر مرکزی شهر هم از صنوف مختلف دیده می شود .

تنها در شهر ۸۰۰ هزار نفری سلیمانیه حدود ۳۰ پاساژ و گذر و بازارهای مسقف وجود دارد . تعدد زیاد صنوف ساعت فروش و پارچه فروش از ویژگی عمومی بازار این شهر است .

اجناس موجود در مغازه ها از جمله خوراکی های بست بندی شده عمدتا متعلق به کشورهای بازار مشترک شرق آسیا و بعضا کشورهای عربی است که از دبی و سوریه از طریق استان شمال غربی عراق وارد استان سلیمانیه می شوند  .

اغلب اجناسی که در بازار این شهرها وجود دارد در بازار شهرهای مرزی ایران نیز به وفور یافت می شود به طوری که از لحاظ قیمت نیز تفاوت محسوسی با عین اجناس موجود در بازار شهرهای مرزی ایران که از طریق قاچاق وارد می شوند ندارند. قیمت کالاهای مصرفی فساد پذیر تقریبا معادل نرخ استان های مرزی ایران است .

به دلیل دیم بودن اکثریت اراضی کشاورزی محصولات گوجه فرنگی و سیب زمینی و همچنین تخم مرغ از کالاهایی هستند که عمدتا از ایران وارد می شوند .

دو کالای اساسی نان و گاز دارای وضعیت ویژه ای هستند. آرد مکورد استفاده در تولید نان از محل برنامه نفت در مقابل غذا تامین می شود ( می شد) عدم خرید گندم تولید شمال عراق توسط دولت مرکزی و عدم وجود سیلو جهت انبار کردن آن و همچنین توزیع آرد از سوی دفتر برنامه نفت در مقابل غذا سبب شده بود که حجم زیادی از گندم تولیدی شمال عراق به طور قاچاق وارد ایران شود .

گرانی گاز مایع از موارد قابل توجهی است که باید به عنوان یک بسته صادرات کشورمان مورد بررسی قرار گیرد . در حال حاضر این کالا در سلیندرهای ۱۰ کیلویی با نرخ ۸۰۰ تومان ( به قیمت سال ۱۳۸۰ ) توسط عاملان توزیع در درب منازل به فروش می رسد . درهر حال اگر وضعیت کلی بازار مصرف کالاهای عمومی را ترسیم کنیم ، می توان گفت که مواد خوراکی در بازرگانی داخلی منطقه شمال عراق رتبه اول را داشته و مصرف کالاهای پارچه ، لوازم بهداشتی و مصالح ساختمانی نیز رتبه های بعدی را دارند .

گمرکات

 ورود کالاهای متعدد به شمال عراق و اتکای دولت های محلی به درآمدهای گمرکی به عنوان منبع مهم داخلی در تامین مخارج دولتی) سبب گردید که اماکن متعددی تحت عنوان گمرک فعالیت نمایند در بین گمرکات وجود گمرکات زاخو و ابراهیم خلیل که در شمال منطقه و در موقعیت هم مرز با ترکیه وسوریه قرار دارند از حجم فعالیت و امکانات بیشتری در مقایسه با سایر گمرکات برخوردار هستند .

تعداد مراکز گمرکی در حدی است که تنها در سطح استان سلیمانیه ۱۹ واحد گمرکی فعالیت می نمایند .

پراکندگی این مراکز به نحوی است که در سلیمانیه ۳ واحد ، شهر باژیر ۶ واحد ، شاره زور ۴ واحد و پنجوین ۶ واحد وجود دارد . در شهر پنجوین دو واحد گمرکی به نام مشابه بازارچه های مرزی استان کردستان یعنی باشماق و سیران بند فعالیت دارند.

گفتنی است که گمرکات موجود در استان سلیمانیه به دلیل ابتدایی بودن امکانات آن ها بشتر به مکان ها و پست هایی می مانند که تردد کالا را کنترل نموده و با امکانات بسیار محدود خود به اخذ عوارض مبادرت می نمایند .

در واقع وجود آن ها عمدتا ناشی از انگیزه کسب درآمد و عوارض است تا ارائه خدمات و کنترل کالا، به طوری که به استثناء دو کالای مواد مخدر و اسلحه ، سایر کالاها مجاز به مصرف و خرید و فروش بوده و رسما نیز از طریق گمرکات موجود ترخیص می شوند .

ارزیابی کالاهای صلادره یا وارده به نحوی است که فاقد تشریفات خاص یا بررسی های کارشناسی است و صرفا بر اساس گروه کالایی ارزیابی و تعیین عوارض می شوند .

بر اساس وضعیت فعلی گمرکات شمال عراق و پایین بودن کیفیت خدمات آن ها می توان گفت که استمرار مبادلات بازرگانی بین دو طرف اقتضاء می کند که دو طرف در زمینه کنترل قاچاق کالا و کنترل بهداشت و استاندارد کالاهای صادره و وارده همکاری مشترک داشته باشند . علاوه بر این تجارب گمرکات ایران در ترخیص کالاهای مورد مبادله در بازرگانی خارجی از بسترهای صادراتی ای است که می توان آن را جهت ارتقاء خدمات گمرکات شمال عراق عرضه نمود .

خدمات رفاهی و بهداشت و درمان

 خدمات رفاهی :

خدمات رفاهی از جمله تامین اجتماعی که عمومی ترین مورد آن شامل پوشش های بیمه ای می باشد در قبل از تشکیل حکومت های محلی نیز در شمال عراق رایج بوده است . زمینه فعالیت ان بخش از خدمات عمدتا در حوزه های درمان ، عمر ، شخص ثالث و وسائط نقلیه بوده است .

بنا به اظهار تعدادی از شهروندان سلیمانیه خدمات بیمه در زمان حاکمیت دولت مرکزی بدین صورت بوده است که در صورت عدم وقوع حوادث مورد شمول بیمه ، بیمه گذار متعهد به بازپرداخت حق بیمه و بیمه شونده بوده است . به دنبال حذف حمایت های بیمه ای دولت مرکزی از منطقه کردستان عراق سازمان های خیریه بین المللی برای جبران این مسئله نوعی پشتیبانی و حمایت همگانی را در خصوص بهداشت و درمان عمومی به ویژه برای کودکان و زنان معمول داشته اند .

قابل ذکر است در دهه اخیر که به دلیل پایین بودن هزین درمان و استقرار سازمان های خیریه بین المللی در عراق برخی از اتباع ایرانی ساکن در شهرهای مرزی جهت مداوا و خرید داروهای کم یاب خارجی به شمال عراق سفر کرده اند .

در حال حاضر در شهر سلیمانیه یک شرکت بیمه تحت عنوان شرکت دلنیایی با ارائه خدمات بیمه ای در زمینه اجتماعی ، وسائط نقلیه و اموال فعالیت می نماید .

بهداشت و درمان:

طولانی بودن جنگ های داخلی و محرومیت شدید روستاها، عمومیت فقر ، وجود بیماران شیمیایی و … از عواملی هستند که بیانگر نیاز شدید مناطق شمال عراق به ویژه نقاط روستایی به تامین بهداشت و درمان است . علی رغم تلاش سازمان های خیریه بین المللی در تامین نیازهای بهداشتی و درمانی مردم منطقه شدت نیازهای بهداشتی و درمانی مردم منطقه شدت نیازها سبب شده تا بخشی از این نیازها از طریق بازرگانی خارجی تامین شود . همان طور که در فصل اول گزارش حاضراشاره شد شرکتهای داروسازی ایران از واحدهایی بوده اند که از طریق مرزهای استان کردستان به شمال عراق دارو ، لوازم پزشکی و بهداشتی صادر کرده اند .

در زمینه ی امور زیر بنایی بخش بهداشت و درمان سازمان بهداشت جهانی (WHO) هر ساله پروژه هایی را از طریق مناقصه های بین المللی به اجرا در می آورد .

با توجه به بیماری های شناخته شده منطقه ، وجود تحصیل کرده های بومی و همچنین وجود پزشکان بدون مرز کمبود محسوسی در رابطه با نیروی انسانی مورد نیاز در بخش بهداشت ودرمان دیده نمی شود .

غیر از داروهای وارداتی ، نیاز محدوده شمال عراق به خرید تاسیسات و تجهیزات بیمارستانی ، لوازم بهداشتی و آزمایشگاهی و همچنین احداث مراکز بهداشت روستایی و بیمارستان های شهری از ظرفیت های دیگر وارداتی هستند که ایرانی ها با هر طرف خارجی دیگر می تواننند آن را تامین نمایند .

خدمات فرهنگی و آموزشی

شهرهای سلیمانیه و اربیل از نقاط مهم سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی مناطق شمال عراق محسوب می شوند . به طوری که تعداد اماکن فرهنگی ، تشکل های سیاسی و صنفی و رسانه های جمعی از ویژگی های مهم فرهنگی این دو شهر محسوب می شوند . در حال حاضر حدود ۱۵ ایستگاه تلویزیون فضایی (ماهواره ) دایر و فعال هستند که رونق زیادی به بازرگانی و تبلیغات فرهنگی داده اند .

البته گفتنی است که سابقه فعالیت رسانه های محلی در شمال عراق به حدود پنجاه سال قبل بر می گردد . اما اعمال محدودیت و جور حاکمیت بعث سبب گردیده است که از زمان سلب حاکمیت این رژیم در شمال ، مردم منطقه برای جبران این محرومیت و اعلام هویت خود از فضای موجود استفاده نموده و به شکل گسترده ای به فعالیت های سیاسی ، فرهنگی و صنفی روی بیاورند به طوری که در حال حاضر تنها در شهر سلیمانیه شمار کثیری از واحدها و گروه های فرهنگی و سیاسی وجود دارند .

تجارت با ترکیه آغاز تحول شماست

خرید کالا از ترکیه ، واردات کالا از ترکیه معرفی کارخانجات و تولیدکنندگان معتبر در ترکیه

شناسایی و انتخاب کالای مورد نیاز شما از معتبرترین کارخانجات تولیدی ترکیه

اخذ قیمت و اطلاعات تخصصی محصولات مورد نیاز شما از تولید کنندگان ترکیه

تائید اعتبار کارخانجات ، شرکتهای تجاری و تولید کنندگان ترکیه به منظور انعقاد قرارداد خرید

انجام امور حمل و… کالاهای شما از سراسر ترکیه به مقصد ایران

انجام مذاکرات خرید

اخذ نمایندگی از تولید کننندگان ، کمپانیها و کارخانجات معتبر ترکیه

انعقاد قرارداد و انجام امور تولید کالاهای سفارشی

ایجاد دفاتر نمایندگی شما در کشور ترکیه

و همچنین اگر قصد بازاریابی برای تولیدات غذایی خود در :

۱-ارمنستان

۲-گرجستان

۳-اوکراین

۴-روسیه

۵-امارات متحده عربی

را دارید می توانید با کمترین هزینه این کار را به ما بسپارید.

اقلام مورد نیاز جهت صادرات درحال حاضر :

۱- خشکبار شامل : برگه زردآلو – برگه هلو – آلو – کشمش زعفران – زرشک – انجیر خشک – توت خشک

۲-خرما

۳-سیر تازه

۴-انواع سس

۵-ماکارونی

۶-کنسرو ماهی

۷-کنسرو غذاهای ایرانی

۸-روغن مایع

خرید و فروش:

خرید و فروش کالاهای صنعتی و غیر صنعتی

مع‌الوصف » سرآمد بین الملل » در رشته بازاریابی حرفه‌ ای فعالیت خود را از چند سال اخیر  به منظور بوجود آوردن بانک اطلاعاتی گسترده با هدف قطع واسطه سبب کارآفرینی و بوجود آوردن محیطی امن برای مصرف‌کنندگان محترم فراهم نموده است.

لذا از متقاضیانی که خواهان تهیه محصولات درخواستی خود میباشند یا در بازاریابی محصولات خود دچار مشکل فروش شده‌اند دعوت مینماید با حسن اعتمادتان به این شرکت درخواست خرید یا بازاریابی محصولات خود را به صورت کتبی به » سرآمد بین الملل » ارسال فرمائید تا در اسرع وقت نسبت به اعلام قیمت اقدامات مقتضی در رضایت شما انجام پذیرد.

مباحث گرفتن نمایندگی :

بحث نمایندگی کمپانی ها ( محصولات ، خدمات و خدمات پس از فروششان ) از جمله مباحث تخصصی میباشد که نیاز به بررسی دقیق و مذاکرات پیچیده بازرگانی است.

در بسیاری از موارد بعلت رعایت نکردن اصول حرفه ای بازرگانی و زیاد شدن هزینه های تمام شده ، با شکست روبرو شده و به ناچار سهم بازار را از دست میدهیم که میتواند ضرری غیر قابل جبران را بدلیل غیر تخصصی عمل کردن به شما وارد گرداند.

» سرآمد بین الملل » با روشهای علمی، نیاز سنجی شده ، شرایط را به نفع شما جهت میدهد که دیگر رقبای شما حرفی برای گفتن نداشته باشند و شما با استفاده از امتیازاتی که تیم ما از طرف کمپانی برای شما مذاکره میکند کاملا شرایط را به نفع شما تغییر خواهد داد.

اگر شما هم اکنون نماینده یکی از کمپانی ها هستید و به خاطر عملکرد غیر تخصصی ، شرایط تجاری فعلی شما سخت و کم بازده است میتوانید با استفاده از روشهای تیمی ما شرایط تجاری سیستم خود را کاملا بهبود دهید و حرف اول را در زمینه کاری خود بزنید و سود بیشتری را تجربه کنید.

تیم ما با آموزش های تئوری ،عملی و حین کار در انواع زمینه های بازرگانی بصورت حضوری ، الکترونیکی ، برگزاری سمینار و هدایت سیستم شما می تواند واحدی مستقل وتخصصی را ایجاد کند و شما از عملکرد واحد حرفه ای خود لذت خواهید برد.

اینکوترمز:

هدف و قلمرو اینکوترمز

اینکوترمز ۲۰۰۰ و توضیح اصطلاحات و همچمنین توضیح در مورد استفاده از اصطلاحات

گروه -E عزیمت خروج   Departure

تحویل در محل کار (محل تعیین شده)   EXW

گروه F- کرایه حمل اصلی پرداخت نشده         Main Carriage unpaid

تحویل به حمل کننده (محل تعیین شده)         FCA

تحویل در کنار کشتی (بندر مبدأ تعیین شده)    FAS

تحویل روی عرشه (بندر حمل تعیین شده)       FOB

گروه C- کرایه حمل اصلی پرداخت شده          Main Carriage paid

ارزش هزینه و کرایه حمل (بندر مقصد تعیین شده)      CFR‌‌‌‌

ارزش هزینه بیمه و کرایه حمل (بندر مقصد تعیین شده)          CIF

کرایه حمل پرداخت شده تا (مقصد تعیین شده)          CPT

کرایه حمل و بیمه پرداخت شده (مقصد تعیین شده)    CIP

گروه D- ورود    Arrival

تحویل در مرز (نام مرز تعیین شده)       DAF

تحویل از کشتی (بندر مقصد تعیین شده)        DES

تحویل در بارانداز (بندر مقصد تعیین شده)        DEQ

تحویل عوارض پرداخت نشده (مقصد تعیین شده)        DDU

تحویل عوارض پرداخت شده (مقصد تعیین شده)         DDP


در صورتیکه هر گونه سوال در حوزه تجارت در عراق و اقلیم کردستان عراق دارید با کارشناسان ما مطرح نمایید.

شماره تماس:

http://saramadint.persiangig.com/image/MCI.jpg

0919 536 77 60

email:

saramadint[at]yahoo[dot]com

 

سرآمد بین الملل
ارایه دهنده‌ی خدمات مشاوره بازرگانی
توسعه‌ی صادرات و واردات
ارایه دهنده خدمات تخصصی بازرگانی در کردستان عراق
ارایه دهنده خدمات تخصصی بازرگانی در عراق